Fushata e Dhurimit të Gjakut: "Dhuroni gjak, shpëtoni jetë!" | Western Balkans University

Fushata e Dhurimit të Gjakut: "Dhuroni gjak, shpëtoni jetë!"

Kreu >Aktivitetet e fundit në WBU >Fushata e Dhurimit të Gjakut: "Dhuroni gjak, shpëtoni jetë!"

02/02/2023 10:00 WBU-A building, Kati 0

Studentët dhe stafi i Universitetit “Western Balkans” në bashkëpunim me Qendrën Kombëtare të Transfuzionit të Gjakut të Shqipërisë, u bënë pjesë e fushatës së dhurimit të gjakut për fëmijët talasemikë.

Dhurimi i gjakut është një ndihmë jetësore për këta fëmijë.
Angazhimi në fushata të tilla, ku fokusi është ndihma humane dhe mbështetja e personave në nevojë, është pjesë e vizionit të angazhimit qytetar të studentëve të universitetit.

Vlerësimi dhe falenderimi i shkon të gjithë studentëve dhe stafit të Western Balkans University, që u bënë pjesë e fushatës të dhurimit të gjakut organizuar nga Dekanati i Studentëve.