Kompeticioni "Breaking the Borders" nis takimin në Shqipëri | Western Balkans University

Kompeticioni "Breaking the Borders" nis takimin në Shqipëri

Kreu >Aktivitetet e fundit në WBU >Kompeticioni "Breaking the Borders" nis takimin në Shqipëri

12/04/2024 11:00 Conference Hall

Konkursi "Breaking the Borders", i njohur gjithashtu si Konkursi Tech-BBTech, do të fillojë me një takim fillestar më 12 prill në Universitetin e Western Balkans.

Ky konkurs është një mundësi e shkëlqyer për ju që të shfaqni inovacionet tuaja teknologjike më të avancuara si #AI, #Electronics, #Machine_Learning, #Data_Science për fusha të ndryshme duke përfshirë #Biznes, #Financa, #Ekonomi, #Shëndetësi, dhe më shumë. Ju inkurajojmë t'i vini në jetë idetë tuaja dhe fituesit do të marrin çmimet e mëposhtme:

🥇Vendi i parë: Laptop
🥈Vendi i dytë: Tableta
🥉Vendi i tretë: Orë inteligjente

Për të marrë pjesë, ju duhet të zgjidhni një temë të gjerë dhe të rëndësishme në lidhje me tendencat aktuale të teknologjisë, të tilla si "Zgjidhjet e qëndrueshme teknologjike" ose "E ardhmja e AI". Pra, përgatituni dhe dorëzoni idetë tuaja të projektit midis 12 dhe 18 Prill 2024.

Ju presim me padurim në eventin tjetër më 18 prill (në Kosovë).