"Aftësi të reja për një epokë të re", nga Dr. Mel Arat | Western Balkans University

"Aftësi të reja për një epokë të re", nga Dr. Mel Arat

Kreu >Aktivitetet e fundit në WBU >"Aftësi të reja për një epokë të re", nga Dr. Mel Arat

29/03/2024 00:00 “Marie Curie” Auditorium

Seminar

Dr. Mel Arat

Aftësi të reja për një epokë të re

A jeni gati për të përqafuar të ardhmen të sigurtë?

Bashkohuni me ne për një udhëtim emocionues 60-minutësh drejt rritjes personale me webinarin tonë të ardhshëm: "Aftësitë e reja për një epokë të re". Ky është shansi juaj për t'u zhytur thellë në artin e përshtatjes dhe të lulëzimit në një botë që po ndryshon më shpejt se kurrë më parë.

🚀 Çfarë duhet të presësh:
  • Vështrime tërheqëse: Filloni rritjen tuaj me një histori magjepsëse dhe statistika tërheqëse që nënvizojnë ndryshimet e shpejta në botën tonë moderne.
  • Strategjitë e fuqizimit: Mësoni aftësitë e reja kritike të nevojshme për të lundruar në përparimet teknologjike, ndryshimet në ekonominë globale dhe peizazhin në zhvillim të punës dhe jetës.
  • Këshilla praktike: Merrni strategji të zbatueshme për përvetësimin e aftësive, duke përfshirë vendosjen e qëllimeve, shfrytëzimin e burimeve të të mësuarit dhe ndërtimin e një marke të fortë personale.

📅 Pikat kryesore të ngjarjes:
  1. Hyrje në një botë në ndryshim: Kuptoni pse përvetësimi i aftësive të reja nuk është thjesht një opsion, por një domosdoshmëri për rritjen personale dhe profesionale në mjedisin e sotëm me zhvillim të shpejtë.
  2. Dekodimi i epokës së re: Eksploroni tendencat aktuale, duke përfshirë përparimet teknologjike dhe ngritjen e nomadizmit dixhital, dhe zbuloni se si ato paraqesin sfida dhe mundësi.
  3. Aftësitë kryesore për sukses: Zhytuni në aftësitë thelbësore për epokën e re - shkrim-leximin dixhital, inteligjencën emocionale, të menduarit kritik, përshtatshmërinë dhe të mësuarit gjatë gjithë jetës - dhe mësoni pse ato janë më të rëndësishme se kurrë.
  4. Udhërrëfyesi juaj drejt rritjes: Merrni udhëzime nga ekspertët për vendosjen e qëllimeve realiste, krijimin e një plani mësimor dhe përdorimin e burimeve për të fituar aftësi të reja. Mësoni si të dalloheni duke ndërtuar një markë personale dhe duke nxitur lidhjet me komunitetin.

🌈 Kush duhet të marrë pjesë? Pavarësisht nëse jeni duke kërkuar të ngrini karrierën tuaj, të përqendroheni në një fushë të re ose thjesht të qëndroni përpara në një botë që ndryshon me shpejtësi, ky webinar është krijuar për këdo që është i etur për të kapur mundësitë e epokës së re.
Mos e humbisni këtë mundësi për të transformuar mënyrën se si mësoni, punoni dhe rriteni.

Mel Arat Bio
Mel Arat është një autor, trajner dhe konsulent me një diplomë Master nga Universiteti i Harvardit dhe edukim shtesë në menaxhimin e inovacionit nga institucionet e nivelit të lartë duke përfshirë MIT, Stanford, Columbia University dhe New York University. Ai ka mbajtur fjalime frymëzuese në ngjarje të njohura si TEDx, LSE dhe Kongresi në Harvard, si dhe në shumë vende anembanë globit. Me mbi 10 libra në fushën e biznesit dhe vetëndihmës, njohuritë e gjera dhe ekspertiza praktike e Arat kanë ndihmuar shumë individë dhe biznese të arrijnë potencialin e tyre të plotë.