Memorandum Mirëkuptimi ndërmjet Universitetit të Teknologjisë Lodz – TUL dhe Universitetit Western Balkans – WBU | Western Balkans University

Kreu >Lajmet e fundit >Memorandum Mirëkuptimi ndërmjet Universitetit të Teknologjisë Lodz – TUL dhe Universitetit Western Balkans – WBU

Gjatë vizitës së tij të fundit në Universitetin e Teknologjisë në Lodz - TUL, Prof. Dr. Ferdinand Gjana, President i Universitetit Western Balkans, u nga rektori i universitetit, profesor Krzysztof Jóźwik.

Gjatë takimit të tyre, ata diskutuan potencialin e bashkëpunimit mes dy universiteteve, i cili çoi në nënshkrimin e një Memorandumi Mirëkuptimi (MoU).

Memorandumi i Mirëkuptimit përshkruan një plan për bashkëpunimin e ardhshëm midis dy universiteteve, duke përfshirë projekte të përbashkëta kërkimore, programe të shkëmbimit të studentëve dhe fakulteteve.

Bashkëpunimi midis Universitetit të Ballkanit Perëndimor dhe Universitetit të Teknologjisë në Lodz pritet të forcojë lidhjet akademike dhe kulturore midis dy vendeve dhe të ofrojë mundësi të vlefshme për studentët dhe anëtarët e fakultetit për të zgjeruar njohuritë dhe ekspertizën e tyre.