Prof. Arben Merkoçi leksion me studentët e WBU për Nanoteknologjinë dhe Nanobiosensorët | Western Balkans University

Kreu >Lajmet e fundit >Prof. Arben Merkoçi leksion me studentët e WBU për Nanoteknologjinë dhe Nanobiosensorët

"Nanotechnology and Diagnostics with Nanobiosensors" ishte leksioni i mbajtur nga profesor Arben Merkoçi, i cili ishte një eksperiencë fantastike për studentët e Universitetit të Ballkanit Perëndimor.

Profesor Merkoçi bëri një eksplorim të gjerë dhe të plotë të nanoteknologjisë, nanostrukturave dhe biosensorëve, me fokus të veçantë në aplikimet e tyre në praktike.

Ai tregoi me shembuj konkret ndikimin domethënës të kësaj teknologjie si te profesionistët ashtu edhe te qytetarët e ardhshëm, duke e bërë jetën e tyre më të thjeshtë dhe më efikase.