Teknologjia, AI, të menduarit kritik, etj; Dr. Mel Arat, drejtoi një seminar të titulluar "Aftësitë e reja për një epokë të re" | Western Balkans University

Kreu >Lajmet e fundit >Teknologjia, AI, të menduarit kritik, etj; Dr. Mel Arat, drejtoi një seminar të titulluar "Aftësitë e reja për një epokë të re"

Dr. Mel Arat, një autor, trajner dhe konsulent i arrirë, drejtoi një seminar të titulluar "Aftësitë e reja për një epokë të re" në Universitetin Western Balkans. Seminari ishte një orë mësimi shumë produktiv, i cili i ndihmoi studentët të zgjerojnë horizontet e tyre dhe të thellojnë kuptimin e tyre për botën bashkëkohore.

Prezantimi i Dr. Arat u fokusua në risitë më të fundit teknologjike dhe ndikimin e tyre në jetën tonë. Ai theksoi rëndësinë e shkrim-leximit dixhital, inteligjencës emocionale, të menduarit kritik, përshtatshmërisë dhe të mësuarit gjatë gjithë jetës që studentët të kenë sukses në këtë epokë të re.

Seminari ofroi një mundësi unike për të pranishmit që të përfshiheshin në një diskutim të thellë, të bënin pyetje dhe të merrnin njohuri të vlefshme nga përvoja dhe ekspertiza e madhe e Dr. Arat.