Këto janë 3 pikat kryesore të të folurës në publik sipas Arlinda Çaushollit | Western Balkans University

Këto janë 3 pikat kryesore të të folurës në publik sipas Arlinda Çaushollit

Kreu >Lajmet e fundit >Këto janë 3 pikat kryesore të të folurës në publik sipas Arlinda Çaushollit

Njohja e audiencës, mbajtja e kontaktit dhe leximi janë tre elementët kyç që Arlinda Çausholli theksoi gjatë trajnimit "Arti i të Folurit në Publik", i cili u zhvillua në Universitetin Western Balkans.

Znj. Çausholli tregoi se çfarë është e rëndësishme gjatë të folurit në publik, duke u përqendruar në njohjen e audiencës, mbajtjen e kontaktit me sy, gjuhën e trupit, kontrollin e emocioneve, dhe i kushtoi rëndësi praktikës së lexuarit, etj.

Ajo solli shembuj të fjalimeve të ndryshme në mënyrë që studentët të bënin dallimin midis tyre.