WBU dhe Universiteti Alfred Nobel (ANU) nënshkruajnë Memorandumin e Bashkëpunimit | Western Balkans University

Kreu >Lajmet e fundit >WBU dhe Universiteti Alfred Nobel (ANU) nënshkruajnë Memorandumin e Bashkëpunimit

Universiteti Western Balkans në Shqipëri nënshkruan Memorandumin e Bashkëpunimit me Universitetin Alfred Nobel (ANU), Ukrainë.

WBU dhe ANU pajtohen të bashkëpunojnë për të promovuar dhe përmirësuar bashkëpunimin akademik në kërkime, organizimin e ngjarjeve dhe shkëmbimin e stafit/studentëve në fushat e tyre të interesit të përbashkët përmes mjeteve të përshtatshme.

Universitetet bien dakord për të bashkëpunuar për:
✅Zhvillimin dhe zbatimin e programeve të përbashkëta dhe/ose programeve me dy diploma
✅Zhvillimin dhe zbatimin e programeve të përbashkëta të trajnimit
✅Zhvillimin dhe zbatimin e programeve të përbashkëta në distancë/online
✅Zhvillimin dhe zbatimin e programeve të përbashkëta të certifikatave
✅Shkëmbimin e informacionit dhe materialeve akademike
✅Shkëmbimin e përvojave dhe ekspertizës mbi metodat e mësimdhënies
✅Koordinimin e projekteve të përbashkëta kërkimore
✅Ofrimin e mundësive për kërkime post-doktorale
✅Shkëmbimin e informacionit dhe rezultateve shkencore dhe teknike në fusha specifike
✅Bashkëpunimin në publikimin e rezultateve në këto fusha.

Universiteti Alfred Nobel, Ukrainë, është një universitet privat i njohur për fokusin e tij ndërkombëtar dhe cilësinë e lartë të arsimit. Ai ofron një gamë të gjerë programesh bachelor dhe master me akreditim ndërkombëtar, duke i ofruar studentëve mundësi për rritje profesionale dhe lëvizshmëri globale. Universiteti thekson trajnimin praktik, partneritetet ndërkombëtare dhe programet e lëvizshmërisë studentore, me qëllim përgatitjen e studentëve për karriera të suksesshme në mbarë botën.