WBU dhe Shkolla e Biznesit ISBR (Indi) nënshkruajnë një marrëveshje bashkëpunimi | Western Balkans University

Kreu >Lajmet e fundit >WBU dhe Shkolla e Biznesit ISBR (Indi) nënshkruajnë një marrëveshje bashkëpunimi

Universiteti Western Balkans dhe ISBR Business School (Indi) kanë nënshkruar një marrëveshje bashkëpunimi që do të promovojë bashkëpunimin ndërkombëtar në studime dhe kërkime shkencore.

Marrëveshja mbulon një sërë fushash bashkëpunimi, duke përfshirë, por pa u kufizuar në:
1. Shkëmbimin e personelit të fakultetit dhe atij administrativ
2. Shkëmbimi i studentëve
3. Aktivitete të përbashkëta kërkimore, leksione dhe e-learning
4. Pjesëmarrja në seminare dhe takime akademike
5. Bashkëorganizimi i programeve të trajnimit afatshkurtër
6. Shkëmbimi i materialeve të publikuara akademike dhe informacioneve të tjera
7. Zhvillimi i programeve të dy diplomave dhe programeve të veçanta akademike afatshkurtra
8. Zhvillimi i programeve të fillimit dhe inkubacionit
9. Pjesëmarrja në aktivitete sportive dhe kulturore dhe aktivitete kërkimore si konferenca
10. Zhvillimi i programeve të Pathway dhe programeve të diplomave të dyfishta, veçanërisht në PhD dhe FPM.

Kjo marrëveshje bashkëpunimi është një dëshmi e përkushtimit të fortë të të dy institucioneve për të promovuar bashkëpunimin ndërkombëtar në studime dhe kërkime shkencore.