WBU dhe Universiteti Minhaj Lahore (Pakistan) nënshkruajnë një Memorandum Mirëkuptimi | Western Balkans University

Kreu >Lajmet e fundit >WBU dhe Universiteti Minhaj Lahore (Pakistan) nënshkruajnë një Memorandum Mirëkuptimi

Universiteti Western Balkans (Shqipëri) dhe Universiteti Minhaj Lahore (Pakistan) kanë nënshkruar një Memorandum Mirëkuptimi për të forcuar bashkëpunimin në fushat e kërkimit, zhvillimit, arsimit dhe trajnimit.

Qëllimi i marrëveshjes:
✅Promovimi i bashkëpunimit në fushat me interes të përbashkët.
✅Shkëmbimi i njohurive dhe ekspertizës.
✅Organizimi i seminareve, punëtorive dhe konferencave të përbashkëta.
✅Zhvillimi i projekteve të përbashkëta kërkimore dhe edukative.

Universiteti Minhaj Lahore (MUL), i themeluar në vitin 1986, është një institucion i shquar i arsimit të lartë i njohur nga Komisioni i Arsimit të Lartë të Pakistanit me një renditje 'W3'. Duke ofruar programe të ndryshme në disa disiplina, MUL thekson përparësinë akademike, kërkimin dhe zhvillimin personal. Universiteti përmban objekte moderne, duke përfshirë laboratorë të avancuar, biblioteka, pajisje sportive dhe konvikte, duke krijuar një mjedis të përshtatshëm për nxënësit që të shkëlqejnë në arritjet e tyre akademike dhe profesionale.