WBU nënshkruan një marrëveshje bashkëpunimi me IEDC-Bled School of Management, Postgraduate Studies | Western Balkans University

Kreu >Lajmet e fundit >WBU nënshkruan një marrëveshje bashkëpunimi me IEDC-Bled School of Management, Postgraduate Studies

Universiteti i Ballkanit Perëndimor ka nënshkruar së fundmi një marrëveshje bashkëpunimi me IEDC-Bled School of Management, Studime Pasuniversitare me vendndodhje në Slloveni.

Kjo marrëveshje u nënshkrua nga Rektori i WBU, Prof. Dr. Evis Sala, dhe Presidentja e IEDC-Bled School of Management, Studime Pasuniversitare, Prof. Dr. Danica Purg.

Të dy institucionet synojnë të nxisin bashkëpunimin ndërkombëtar në studime dhe kërkime shkencore, që është një nga synimet e tyre të përbashkëta. Për ta arritur këtë, ata kanë rënë dakord të bashkëpunojnë në fushat e mëposhtme:

1. Shkëmbimi i personelit të fakultetit dhe atij administrativ.
2. Aktivitete të përbashkëta kërkimore, leksione dhe leksione nëpërmjet e-learning.
3. Pjesëmarrja në seminare dhe takime akademike.
4. Bashkëorganizimi i programeve të trajnimit afatshkurtër.
5. Shkëmbimi i materialeve të publikuara akademike dhe informacioneve të tjera.
6. Programe të veçanta akademike afatshkurtra.
7. Zhvillimi i programeve të diplomave të dyfishta.
8. Zhvillimi i programeve të fillimit dhe inkubacionit.
9. Pjesëmarrja në aktivitete sportive dhe kulturore.