WBU nënshkruan një marrëveshje bashkëpunimi me North American University | Western Balkans University

WBU nënshkruan një marrëveshje bashkëpunimi me North American University

Kreu >Lajmet e fundit >WBU nënshkruan një marrëveshje bashkëpunimi me North American University

Rektori i Universitetit Western Balkans, Prof. Dr. Evis Sala dhe Presidenti i North American University, Dr. Faruk Taban, kanë nënshkruar një marrëveshje bashkëpunimi për të nxitur bashkëpunimin ndërkombëtar në studime dhe kërkime shkencore.

Prandaj, ata kanë rënë dakord të bashkëpunojnë në fushat e mëposhtme:
1. Shkëmbimi i personelit të fakultetit dhe atij administrativ
2. Shkëmbim studentësh
3. Aktivitete të përbashkëta kërkimore, leksione dhe e-learning
4. Pjesëmarrja në seminare dhe takime akademike
5. Bashkëorganizimi i programeve të trajnimit afatshkurtër
6. Shkëmbimi i materialeve dhe informacioneve akademike të publikuara
7. Programe të veçanta akademike afatshkurtra
8. Zhvillimi i programeve të diplomave të dyfishta
9. Zhvillimi i programeve të fillimit dhe inkubacionit
10. Pjesëmarrja në aktivitete sportive dhe kulturore.

North American University (NAU) është një institucion privat dhe jofitimprurës që ofron diploma bachelor dhe master. Universiteti është i përkushtuar për të mësuar ekselencën dhe përqendrimin te studenti. NAU përpiqet të sigurojë një mjedis që promovon kulturën globale, rritjen personale dhe qytetarinë e përgjegjshme.