Welcome Party në WBU për Studentët Ndërkombëtar nga 14 vende të ndryshme | Western Balkans University

Welcome Party në WBU për Studentët Ndërkombëtar nga 14 vende të ndryshme

Kreu >Lajmet e fundit >Welcome Party në WBU për Studentët Ndërkombëtar nga 14 vende të ndryshme

Ne ishim të emocionuar të bashkoheshim me studentë nga 14 vende të ndryshme në WBU për një festë të paharrueshme të mbushur me gëzim dhe argëtim. Shkëmbimi i larmishëm kulturor dhe lidhja që u zhvillua ishin vërtet të jashtëzakonshme.

Ne të gjithë mund të vijmë nga vende të ndryshme dhe të kemi prejardhje të ndryshme, por mund të gjejmë gëzim në gjërat që ndajmë së bashku - kulturat, traditat dhe vlerat tona.

WBU beson pa mëdyshje në fuqinë e një komuniteti që vlerëson gjithëpërfshirjen mbi ekskluzivitetin. Vlerat tona të përbashkëta janë gurthemeli i këtij komuniteti dhe ne ftojmë të gjithë të bashkohen me ne në ndërtimin e një mjedisi të bashkuar dhe mikpritës ku dallimet tona nuk na ndajnë, por përkundrazi na pasurojnë.