Asistent Lektor në Teknik Dentar | Western Balkans University

Asistent Lektor në Teknik Dentar

Përshkrimi

Universiteti Western Balkans aktualisht është duke kërkuar Asistent Lektor në Teknik Dentar.

Ky pozicion është pjesë e Departamentit të Stomatologjisë të Fakultetit të Mjekësisë Dentare. Pozicioni përfshin asistencë në procese të ndryshme laboratorike, për të menaxhuar produktet laboratorike dhe për të porositur materialet e nevojshme gjatë mësimit.

Ju kontribuoni në mësimdhënien në programet bachelor në Fakultetin e Mjekësisë Dentare si dhe ligjëroni kurse të ndryshme praktike në programe të ndryshme

Kërkesat

1. Diplomë në Teknik Dentar: Kandidati duhet të ketë një mesatare me një GPA minimale prej 9.5/10.

2. Zotërimi i gjuhës angleze: Vërtetimi i njohjes së gjuhës angleze në një nivel minimal C1 ose ekuivalent është thelbësor.

3. Aftësi në teknikat laboratorike dentare si derdhja, prerja dhe lustrimi i protezave dentare.

4. Aftësia për të përdorur teknologjinë CAD-CAM për projektimin dhe prodhimin e restaurimeve dentare.

5. Njohja me materialet dhe pajisjet dentare.

6. Aftësi bazë kompjuterike, duke përfshirë aftësitë në paketën Microsoft Office.

- Detyrat administrative:

Ndihma me detyra administrative si mbajtja e shënimeve, vlerësimi i detyrave dhe gjurmimi i frekuentimit të studentëve me përdorimin e sistemit SMART-WBU.

- Puna ekipore:

Bashkëpunim efektiv me teknikë të tjerë dentarë, asistentë mësimdhënës dhe anëtarë të fakultetit për të mbështetur programin.

Gatishmëri për të ndihmuar kolegët dhe për të ndarë njohuritë dhe ekspertizën në dobi të studentëve.

Bashkëpunimi me instruktorë dhe ndihmës të tjerë mësimdhënës për të siguruar mbarëvajtjen e aktiviteteve laboratorike.

Komunikimi efektiv me studentët, instruktorët dhe anëtarët e tjerë të stafit.

-Mësimi i vazhdueshëm:

Qëndrimi i përditësuar mbi përparimet në teknologjinë laboratorike dentare dhe metodat e mësimdhënies përmes mundësive të zhvillimit profesional.

Gatishmëria për t'u përshtatur me ndryshimet në kurrikul, teknologji dhe praktikat arsimore.

PROCEDURA E APLIKIMIT
Kandidatët e interesuar për të aplikuar për pozicionin e mësipërm duhet të aplikojnë duke dërguar një CV dhe një letër motivimi në adresën [email protected].

Vetëm personat që plotësojnë kriteret e përcaktuara më sipër do të kontaktohen.