Programi Brain Gain, WBU shpall 10 vende të lira pune për staf akademik | Western Balkans University

Programi Brain Gain, WBU shpall 10 vende të lira pune për staf akademik

Përshkrimi

Njoftim për vende të lira pune
Universiteti Western Balkana
Programi i fitimit të trurit

Universiteti Western Balkans ka kënaqësinë të shpallë 10 vende vakante për staf akademik me status special si pjesë e programit tonë prestigjioz Brain Gain.

Ne ftojmë profesionistë të kualifikuar dhe me përvojë që t'i bashkohen komunitetit tonë dinamik akademik.

Kërkesat

Kushtet e aplikimit:
Kualifikimet:

Kandidatët duhet të kenë përfunduar një doktoraturë në një universitet të renditur brenda 100 më të mirëve në botë sipas renditjes së universiteteve botërore të Times Higher Education për vitin 2023.

Eksperiencë profesionale:
Kandidatët duhet të kenë të paktën 5 vjet përvojë pune akademike në një universitet në një vend anëtar të OECD.

Fusha e Specializimit:
Kërkojmë kandidatë me ekspertizë në këto fusha:
ekonomi/
- Menaxhment/Financë ose fusha të ngjashme
- Matematikë/Fizikë/Biofizikë
- Shkenca Kompjuterike ose fusha të ngjashme
- AI dhe Shkencat e të Dhënave/Mësimi i Makinerisë
- Shkenca Biomjekësore/Bioteknologji ose fusha të ngjashme
- Mjekësi/Shkenca Mjekësore/Shëndeti Publik/Shkenca e Shëndetit
- Shkenca Farmaceutike/Farmakologji
- Kimi/Biokimi
- Infermieri/Fizioterapi ose fusha të ngjashme
- Anatomi/Fiziologji/Histologji

Procesi i aplikimit:
Kandidatët e interesuar janë të lutur të dorëzojnë aplikimet e tyre, duke përfshirë një CV të detajuar, një letër motivuese dhe vërtetimin e kualifikimeve dhe përvojës, në adresën e mëposhtme të emailit: [email protected] dhe [email protected].

Afati i fundit i aplikimit është 31 korrik 2024. Vetëm kandidatët e përzgjedhur në listën e ngushtë do të kontaktohen për intervistë.

Bashkohuni me ne në Universitetin Western Balkans dhe kontribuoni në misionin tonë të përsosmërisë akademike dhe inovacionit.