Professor / Associate Professor / Ph.D. in Business Administration or Finance | Western Balkans University

Professor / Associate Professor / Ph.D. in Business Administration or Finance

Përshkrimi

Universiteti i Ballkanit Perëndimor aktualisht po kërkon aplikime për pozicionin Profesor / Profesor i Asociuar / Ph.D. në Administrim Biznesi ose Financë.

Ky pozicion ndodhet në departamentin e Shkencave Ekonomike dhe të Financës në Fakultetin e Ekonomisë, Teknologjisë dhe Inovacionit.
Emërimi përfshin mësimdhënie, kërkime shkencore dhe detyra të tjera.

Kualifikimi Akademik
Punonjësi do të kontribuojë në mësimdhënie në programet bachelor dhe master në Fakultetin e Ekonomisë, Teknologjisë dhe Inocavionit. Mësimdhënia përfshin atë teorike dhe praktike. Mbikëqyrja e diplomës bachelor dhe master brenda fakultetit është gjithashtu pjesë e përgjegjësive. Detyra mund të zhvillohet sipas nevojave dhe ndryshimeve.

Kërkime Akademike
Kandidati do të kryejë kërkime shkencore në fushën e interesit të tij/saj, e cila mund të jetë në bashkëpunim me njësi të tjera akademike të universitetit.

Shërbimet akademike
Gjatë angazhimit në universitet, titullari i postit kryen detyra administrative dhe menaxheriale që kanë të bëjnë me pozicionin e punës si drejtues i departamentit.

Kërkesat

Për të gjitha detajet, klikoni këtu.

Si të aplikoni?
Kandidati duhet të dorëzojë në mënyrë elektronike ose në kopje fizike dokumentet e mëposhtme:

Për fazën e aplikimit

• Aplikimi përmes faqes së internetit të Universitetit Western Balkans