Profesor / Profesor i Asociuar / Doktoraturë në Shkenca Kompjuterike | Western Balkans University

Profesor / Profesor i Asociuar / Doktoraturë në Shkenca Kompjuterike

Përshkrimi

Universiteti Western Balkans aktualisht po kërkon aplikime për pozicionin Profesor / Profesor i Asociuar / Doktoraturë në Shkenca Kompjuterike.

Punonjësi do të punojë si profesor i shkencave kompjuterike duke i shërbyer qëllimit të edukimit dhe frymëzimit të studentëve, avancimit të njohurive përmes kërkimit dhe bursave, promovimit të inovacionit në mësimdhënie dhe zhvillimit të kurrikulës, dhe kontribuimit për komunitetin akademik dhe shoqërinë në përgjithësi.

Punonjësi do të hartojë dhe zhvillojë kurrikulat e studimit të ofruara nga Fakulteti i Ekonomisë, Teknologjisë dhe Inovacionit në WBU. Kjo do të përfshijë zhvillimin, shpërndarjen dhe vlerësimin e përmbajtjes kurrikulare, duke siguruar përafrimin me rezultatet e synuara të të nxënit të lëndës së parë dhe ofrimin e një kurrikule moderne spirale dhe të integruar. Nëpërmjet ekspertizës, pasionit dhe përkushtimit të tyre, profesorët e shkencave kompjuterike formojnë të ardhmen e teknologjisë dhe frymëzojnë brezin e ardhshëm të studiuesve, edukatorëve dhe zgjidhësve të problemeve. Mbajtësi i postit do të drejtojë dhe/ose kontribuojë në aktivitetin përkatës shkencor dhe mund t'i kërkohet të kryejë aktivitete të tjera për të mbështetur dhe përmirësuar shpërndarjen e kurseve të lidhura me shkencat kompjuterike, siç është rënë dakord me menaxherin e tyre të linjës.

Kërkesat

Për të gjitha detajet, klikoni këtu.

Si të aplikoni?
Kandidati duhet të dorëzojë në mënyrë elektronike ose në kopje fizike dokumentet e mëposhtme:

Për fazën e aplikimit

• Aplikimi përmes faqes së internetit të Universitetit Western Balkans