WBU nënshkruan një marrëveshje bashkëpunimi me "Forensic Center Albania" | Western Balkans University

WBU nënshkruan një marrëveshje bashkëpunimi me "Forensic Center Albania"

Kreu >Lajmet e fundit >WBU nënshkruan një marrëveshje bashkëpunimi me "Forensic Center Albania"

Universiteti Western Balkans ka nënshkruar një marrëveshje bashkëpunimi me Qendrën "Forensic Center Albania" (FCA).

Marrëveshja u nënshkrua nga Prof. Ferdinand Gjana, President i Universitetit Western Balkans dhe Z. Xhevair Çeloaliaj, Administrator i Qendrës. Prezente ishte edhe Retina Çapuni, eksperte biologe dhe person kontakti i FCA; gjithashtu pjese e stafit te WBU.

Në kuadër të kësaj marrëveshje FCA dhe WBU do të zhvillojnë aktivitete dhe veprimtari të përbashkëta në interesin e të dyja palëve. Kjo marrëveshje gjithashtu është një mundësi e shkëlqyer për studentët e WBU për tu angazhuar në praktika, intershipe apo aktivitete të ndryshme të FCA, e vetmja qendër private që kryen analiza ADN-je dhe  ekzaminime te tjera shkencore kriminalistike për llogari të procesit penal e civil, për personat fizikë e juridikë.